Honda Stream 2002 1.7 VTEC

Země dlouhého bílého oblaku

V listopadu 2018 se mi změnil život, odletěl jsem na Nový Zéland, do "Země dlouhého bílého oblaku". Moje 15ti měsíční cesta začala s krosnou na zádech s vědomím, že toho vlastně tolik nepotřebuju. Co jsem ale potřeboval bylo spolehlivé auto, které na nás při příletu do Auckladnu čekalo. O velkém prostoru se nedalo mluvit, o to víc jsem využíval "skulinek" a mezer, na pověšení například čelovky.  Motor 1.7 VTec mě bezpečně dopravil kam jsem potřeboval a jako bonus s rozumnou spotřebou 7l/100km. Na Novém Zélandu je dokonalý technický stav auta nezbytností při poznávání zákoutí a odlehlých částí této země. 

Robert a Monika, v pozadí "Mitre Peak" (jižní ostrov)

Příroda

Rozmanitá a nevyzpytatelná ... těmihle slovy by se dala charakterizovat příroda Nového Zélandu. Každý z ostrovů má co nabídnout, pokud jsi milovníkem slunce a teplého proudění vzduchu, plážový povaleč nebo máš jen rád stabilnějšího počasí, severní ostrov pro tebe bude správnou volbou. Naopak pokud ti nevadí drsnější podmínky a nestálost počasí, tak ti jižní ostrov nabídne vysokohorskou turistiku, rozmanitou přírodu, možnost si zalyžovat a mnoho dalšího.

Mě nejvíce bavila právě ta rozmanitost, kdy jsem s přáteli vylezl na sopečnou horu
"Mt. Taranaki 2 518m. n. m." připomínající japonskou horu "Fudži" a po návratu dolů jsme se rozhodli, že se okoupeme v Tasmanově moři, které bylo vzdálené přibližně 30minut autem a nabízelo krásné písčité pláže. Dostupnost všeho vyžití bylo na dosah a cestování bylo o to dobrodružnější.

FOTOGALERIE